bajki 6289 Bajek w serwisieBajka Dnia z 17.11.2011      
JESIEŃ W tym roku jesień piękna do nas zawitała.
Mamo, mamo, woła Tola i Ola, jesień nas po prostu oczarowała. 
W słońcu każde z drzew inaczej wygląda. Jedno z nich jakby całe złotem obsypane było. Takie drzewo przed wszystkimi będzie się zapewne mocno chwaliło.
Inne srebrną nicią otulone jakby srebrem całe posypane było. I też, też będzie się swym bogactwem chwaliło.
Spójrzcie, spójrzcie na to drzewo! Co tam dalej stoi woła mama. Od czerwonych liści jak się ono całe mieni. Tolu i Olu a może komuś czerwona farba się na nie wylała i to drzewo tak pięknie pomalowała. Odpowiedziała mama.
Żołądź cały brązem nas szokuje. Tak wygląda jakby całe czekoladą oblane było a w słoneczku jaki połysk piękny ma. Taki, jak prawdziwa czekoladowa polewa. Oj, czekolady, czekolady dużo mamy na tych drzewach tej jesieni. Czego więcej nam potrzeba! Woła Tola i Ola.
Popatrzcie, a te brzozy co stoją przy drodze w jednym szeregu i w jednym kolorze.
Wyglądają jak modelki na wybiegu. Wszystkie równo są ubrane nóżki biało-czarne rajstopki przykrywają a sukieneczki z delikatnych żółtych liści na sobie mają. 
Mamo, mamo, dziewczynki z dala wołają. Obie stwierdziłyśmy, że te brzozy to tak wyglądają jakby naprawdę modelkami były i jesień w tym lesie chwaliły.
Dziewczynki poszły z mamą dalej  podziwiając uroki jesieni.
Patrzą, a tam jarzębina piękna stoi i swoimi owocami się chwali, a tuż obok niej bez czarny też się swymi owocami chwali. Owoce jego są dużo drobniejsze. Popatrzcie, popatrzcie i wybierajcie na korale sobie. Która z Was jakie chce korale mieć? Jakie duże i w jakim chce kolorze? Niech wybiera bo ich dużo jest, więc wybierać sobie może!
Dalej cóż widzimy jeszcze większe kule czerwone! To dzikiej róży owoce takie dorodne, to jest głóg mówi mama, może z niego chcecie mieć korale?
Wtem z dala słychać bierzcie i zrywajcie mnie! To tak głośno woła głóg i oznajmia. Jestem bardzo zdrowy, na przeziębienia i na zimowe herbatki jestem już dojrzały i gotowy. A jak chcecie korale ze mnie mieć to też bierzcie mnie.
Jesień dużo darów dla nas ma Tolu i Olu, to naprawdę piękna pora roku. Dziewczynki nie zapomnijcie o zbieraniu kasztanów i żołędzi mówi mama. Czekają przecież na nie zwierzątka by zapasy na zimę zrobić, by się zimą nie głodzić.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 6,83 (12 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”