bajki 6145 Bajek w serwisie     
WSPOMNIENIA WAKACYJNE Babciu, zawołała Zosia. Dzisiaj nie idę do przedszkola, będę babciu z Tobą w domku i gdy się rano obudziłam tak sobie pomyślałam, może bym sobie z Tobą powspominała chwile które tego lata przeżywałam. Chętnie babciu bym z Tobą zdjęcia co do albumu mamusia poukładała, pooglądała. Chętnie, chętnie Zosiu zaraz po śniadanku na zdjęcia popatrzymy i to które mi się spodoba, które najciekawszym dla mnie będzie-opiszemy. Dobrze babciu dobrze, ale piękne zajęcie dzisiaj mamy.
Album otworzyły i babcia z Zosią do oglądania zdjęć przystąpiły.
O babciu, babciu popatrz jakie to zdjęcie piękne, a jakie to! A to zrobione w ZOO, a w tym parku, popatrz babciu popatrz. Może jeszcze coś lepszego znajdziemy! Popatrz to nad morzem jakie piękne! Może własnie to w kronice rodzinnej opiszemy. Oj, babciu, babciu zanim zdjęcie mi to zrobiono w niepewności długo żyłam. Bałam się, bardzo mocno się bałam. Z taką pewną rezerwą podchodziłam. Dlaczego, dlaczego Zosiu? Bo się bałam! Tatuś mi powiedział że w morzu będę na wielorybie lub na krokodylu pływała. I właśnie to zdjęcie babci pokazała. Ach to rzeczywiście bać się czego miałaś.
Zosia zaraz piękne zdjęcie dużego krokodyla z otwartą szeroko paszczą pokazała, na którym to ona siedziała. Zosiu piękne zdjęcie masz! Zapewne pięknie na nim pływałaś.
Ach babciu gdybyś Ty widziała. Popatrz, popatrz babciu na to zdjęcie drugie. To wieloryb taki wielki też na zdjęciu pokazuje swoje wdzięki, a ja tak się bałam, bo o wielorybie też dużo słyszałam. Nie rozumiem dlaczego tak się bałaś? To dmuchane zwierzątka przecież są, 
do zabawy. By w morzu rozkoszować na nich się, by popływać, by na wodzie utrzymywać się. 
Fajnie, fajnie babciu było lecz ja myślałam że to będą żywe krokodyle, wieloryby i dlatego się tak bałam. Bo tak tato do mnie mówił! Zosiu będziesz na krokodylu i wielorybie pływała! 
Przecież Zosiu u nas nie ma w morzu krokodyli one żyją w Nilu, wieloryby w Oceanie moje Ty kochanie. Bałam się babciu, bałam, lecz gdy tato mi je pokazał mocno się śmiałam i zaraz powiedziałam, chętnie, chętnie na nich będę pływała. No i widać to na zdjęciach prawda babciu że widać. Zosiu piękne zdjęcia, pięknie tu wyglądasz! Tu szczególnie na tym! Na którym?
Ach z tym krokodylem babciu! Na które to zdjęcie wskazywała palcem babcia.
Babciu już na pewno nie będę się bała jak mi tato powie że na czymś będę pływać miała, bo tych różnych zwierzątek jest dużo do pływania. 
Widzisz babciu widzisz, tam na zdjęciu w oddali chłopiec pływa na zebrze, tamten na tygrysie.
Dużo jest tych dmuchanych zabawek przedstawiających zwierzątka. I tak myślę babciu! Coś nowego na następne wakacje przydałoby mi się. Dalej oglądała Zosia z babcią zdjęcia w albumie i je podziwiała.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 6,43 (7 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”