bajki 6201 Bajek w serwisieBajka Dnia z 02.07.2012      
"NIC SIĘ NIE STAŁO" Tak , tak ! "Nic się nie stało" po prostu "Nic się nie stało" ! ! !
Wczesnym rankiem śpiewając te słowa do przedszkola przyszedł Tomasz.
Tomasz, Tomasz, tylko takie wiadomości dla nas dzisiaj masz?
Zapytała Ola i Tola i inne dzieci chodzące do tego samego przedszkola.
Ola i Tola to wytrwałe małe śliczne z blond warkoczykami kibicki naszej drużyny.
To właśnie one stale wołały, a na swych koszulkach, logo takie miały! POLSKA GOLA! POLSKA GOLA! bo przecież taka jest prawdziwych kibiców rola.
Nie denerwuj mnie Tomku, powiedziała bardzo zdenerwowana Ola. Tak bardzo chciałam i tak bardzo im kibicowałam by nasi wygrali. Ważny dla nas był ten mecz Polska-Czechy abyśmy do ćwierćfinału się dostali. Lecz się nie udało! Olu nie martw się grajmy dalej i kibicujmy wszystkim szczerze. W sporcie tak już bywa że jeden przegrywa a drugi wygrywa. Trzeba jednak moi mili o tym wiedzieć! Trzeba umieć przegrywać i cieszyć się z tego że ktoś wygrywa. Koleżanki i koledzy mili, piłka jest dalej w grze i wiedzcie że piłka jest okrągła a bramki są dwie. Grajmy z nimi kibicujmy dalej im. Śpiewajmy więc!!! "Nic się nie stało" po prostu " Nic się nie stało ". Widzę Olu i Tolu i Wy moje koleżki, że nie docierają do Was te słowa, bo tak żeście posmutnieli. Miny Wasze nie tęgie.
Wtem Tomasz zapytał zdecydowanie. Czy żeście sens tej gry, zresztą każdej gry zrozumiały?
Nie rozpaczajcie więc, kibicujcie. Nasza drużyna która równie dobrze grała, za cztery lata wygra, może większe szczęście wtedy będzie miała, a cała Polska będzie wtedy śpiewała!
Polska wygrała! Polska wygrała !
Euro 2012 jeszcze trwa, jeszcze trwa niespodzianek dużo ma. I teraz tylko czekajmy które z drużyn wejdą do finału i która z nich Mistrzem Europy zostanie. To jeszcze jest wielka niewiadoma i bardzo ważne i interesujące mnie - Tomasza i zapewne wszystkich ważne pytanie. Ale jedno już wiem, że My odpadliśmy, jednak "Nic się nie stało" kochani, wierni kibice po prostu
"Nic się nie stało". Grajmy, grajmy dalej, cieszmy się i kibicujmy im.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 6,00 (14 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”