bajki 6145 Bajek w serwisieBajka Dnia z 24.07.2012      
WAKACJE ROZPOCZĘTE Upragnione i tak długo oczekiwane wakacje rozpoczęte.
Szkoły, przedszkola będą odpoczywały, bo przez cały rok, hałas, szum przecież miały.
Książki te co w bibliotece są, wakacje będą również miały. Stoisty spokój, ciszę będą miały. Nikt narożników w nich nie pozagina, żadna kartka nie będzie dodatkowych ilustracji zawierała, plam od tłuszczu, ani od owoców, a i też nie zostawi jej żadna przez dzieci jedzona jarzyna. Będą schludne, czyste, na swych miejscach poukładane a we wrześniu będą przez dzieci serdecznie witane. 
Zabawki te w przedszkolu co pozostały, też odpoczną sobie, od dziecięcego zgiełku, krzyku no i tego bałaganu. Bo gdy dzieci nimi się bawiły w różnych miejscach przedszkola misie, lalki, konie, klocki rozrzucone były. A by posprzątać je po miłych, radosnych zabawach, dzieci skore nie były.
Teraz lale, misie, klocki cieszą się, podskakują, i tak sobie wyśpiewują. Spokój, spokój będziemy miały. Na swych miejscach będziemy grzecznie sobie siedziały, będziemy odpoczywały. By we wrześniu wypoczęte dzieci jak zawsze witać gorąco w szkole i przedszkolu.
A wiadomo że wakacje już są, a więc dzieci też poniesie. Nad jeziora, w góry i nad morze. Na biwaki, na kolonie i na wczasy z rodzicami. Będą pływać, bawić się, odpoczywać. O zabawkach, książkach zostawionych rzadko będzie ktoś wspominać. 
Lecz nie chojrakujcie tak! Bo wrócicie i co zrobicie kiedy będzie Wam ich brak? Czym będziecie bawić się? W szkole z czego uczyć się? Książka to przyjaciel Wasz!!! Więc szczególnie trzeba o niego dbać, i na wczasy książkę wybraną zabrać. Lalkom, misiom, koniom, słoniom, pozdrowienia wyślijcie więc, a ucieszą one tym się. Wakacje są fajne! Fajnie, fajnie jest! Wodą, lasem można cieszyć się. Zbierać grzyby i jagody, pływać, jeździć na rowerze i gimnastykować się, lecz to tylko trwa - miesiące dwa, a resztę roku szkoła, przedszkola i to o nich pamiętać trzeba. Wakacje to krótka chwila i niestety wracać trzeba do szkoły i przedszkola.

Ale właśnie wakacje się zaczynają, niech dzieci słoneczka, wody zażywają. Niech radują się bo wnet jesień, zima, a wakacje wtedy się tylko wspomina.
Profil autora: Grażyna Schneider  ilość bajek publicznych(121) ilość bajek dnia(70)

 ocena czytelników: 6,67 (9 głosów)

oceń tę bajkę:

     Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. „Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”